Odzież do bani

Odzież – galanteria do bani

Bania jest bardzo naturalna. W związku z tym nie wskazane są tu wszelkie sztuczne tworzywa.

Z bani najlepiej korzystać w stroju Adama i Ewy. Jednak jest to uwarunkowane indywidualnymi preferencjami oraz towarzyszącymi nam osobami.

Jeśli wchodzimy do bani w bieliźnie, to nie w szortach czy bikini z tworzywa sztucznego, ale powinny to być slipy, figi bawełniane lub ręcznik frote, którym zakryjemy jak trzeba to i owo.

Powinno się również chronić głowę przed przegrzaniem i zimnem. Najlepiej do tego sprawdza się wełniana czapka do bani. Z tego samego powodu nie należy podczas seansu w bani moczyć włosów. Dlaczego? Ponieważ mokre włosy nagrzewają się i tym samym grzeją głowę, co może doprowadzić do jej przegrzania!

Przydatna jest też wełniana rękawica, do trzymania witek w trakcie masowania, aby nie parzyło w rękę.

Podczas przebywania w bani skóra jest odparowywana, górna warstwa martwych komórek zaczyna się łuszczy. dlatego należy pomóc w jej oczyszczaniu stosując naturalne rękawice do pilingu skóry. Rękawica taka najlepiej jak jest z loffah, sizalu lub łyka, czy w przypadku skóry delikatnej gąbek morskich.

Z powodzeniem można też użyć do pilingu skóry fusów z kawy, mielonych łupin orzecha, grubej soli, które mieszamy z oliwą z oliwek.

Источник: https://stroy-banya.com/banshikam/chto-nuzhno-brat-v-banyu.html

Niezbędnik baniowicza:

  • Czapka wełniana
  • Rękawica wełniana
  • Ręcznik bawełniany lub lniany duży do okrycia ciał
  • Ręcznik lub podkładka lniana lub bawełniana do siedzenia
  • naturalna rękawica do ścierania naskórka (pilingu)